Home › Gids
Een chalet, capsule of uitklapbaar huis op een Vlaamse camping: vrijstelling of omgevingsvergunning?

Of een nieuw huurverblijf op een Vlaamse camping een vergunning nodig heeft, hangt volgens de gewestelijke regels niet af van de grootte of van de wielen, maar van de vraag of het als verplaatsbaar verblijf geldt. Hieronder leest u wat de Vlaamse regelgeving zegt, wie beslist en wat u schriftelijk vastlegt voor u bestelt.
Verplaatsbaar of niet-verplaatsbaar verblijf: daar draait het om
Juridisch is een camping of een vakantiepark in Vlaanderen een terreingerelateerd logies: een toeristisch logies in centraal beheer waar op een afgebakend terrein wordt gekampeerd of verbleven in verplaatsbare of niet-verplaatsbare verblijven. Het uitvoeringsbesluit van het Logiesdecreet omschrijft beide soorten (Logiesbesluit, artikelen 1 en 2):
- Verplaatsbaar verblijf: een tent, een vouwwagen, een kampeerauto, een camper, een rijcaravan, een stacaravan of elk ander vergelijkbaar verblijf.
- Niet-verplaatsbaar verblijf: een chalet, een bungalow, een vakantiehuisje, een trekkershut, een paviljoen of elk ander vergelijkbaar verblijf waarvoor een vergunning of een stedenbouwkundig uittreksel aantoont dat het vergund is of geacht wordt vergund te zijn.
Een niet-verplaatsbaar verblijf hoort dus pas op een camping thuis als het vergund is. Een verplaatsbaar verblijf kan vrijgesteld zijn.
Wanneer is een verplaatsbaar verblijf vrijgesteld van vergunning?
Voor het plaatsen, verplaatsen, wijzigen of vervangen van verplaatsbare verblijven, ook al zijn ze bestemd om ter plaatse te blijven staan, en voor de bijbehorende installaties is geen omgevingsvergunning voor stedenbouwkundige handelingen nodig, op voorwaarde dat (Vrijstellingsbesluit, artikel 8.4):
- de verblijven op een terreingerelateerd logies staan dat voldoet aan de voorwaarden van artikel 4 van het Logiesdecreet;
- de plaatsing niet strijdig is met die voorwaarden.
Artikel 4 van het Logiesdecreet bevat tien voorwaarden. Vier ervan raken uw project rechtstreeks: het terrein voldoet aan de specifieke brandveiligheidsnormen, de exploitant heeft een verzekering burgerlijke aansprakelijkheid, het logies is opgericht en wordt uitgebaat volgens de regels van de ruimtelijke ordening, en het is aangemeld bij Toerisme Vlaanderen.
Wat kan de vrijstelling nog uitsluiten?
De vrijstelling geldt alleen als de handelingen niet strijdig zijn met:
- een gewestelijke, provinciale of gemeentelijke stedenbouwkundige verordening, of de uitdrukkelijke voorwaarden van een vergunning;
- een gemeentelijk ruimtelijk uitvoeringsplan (RUP), een bijzonder plan van aanleg (BPA) of een verkavelingsvergunning van minder dan vijftien jaar oud;
- de regels over beschermde monumenten, stads- en dorpsgezichten, landschappen en archeologie.
Ze geldt helemaal niet in de strook van vijf meter langs een ingedeelde waterloop, in de erfdienstbaarheidszone langs grachten van algemeen belang of in een afgebakende oeverzone, en evenmin voor handelingen waarvoor een milieueffectenrapport, een passende beoordeling of een mobiliteitsstudie nodig is (Vrijstellingsbesluit, artikelen 1.2 tot 1.6).
Die plannen en verordeningen verschillen van gemeente tot gemeente. Daarom gaat de eerste vraag naar uw gemeente.
Geen wielen: geldt een capsule als verplaatsbaar verblijf?
Geen van de Vlaamse teksten die wij lazen, maakt van wielen een voorwaarde. De toets staat in de uitbatingsvoorwaarden waaraan elke camping moet voldoen: verplaatsbare verblijven blijven verplaatsbaar door het ontwerp en de bestemming ervan (Logiesbesluit, bijlage 6, punt B.3, f). Alleen deze aanbouwen aan het verblijf zijn toegestaan:
- een voortent en een achtertent;
- een luifel;
- een verhoogd terras;
- treden en trappen voor de toegang.
De voortent, de achtertent, de luifel en de treden en trappen zijn eenvoudig wegneembaar en staan de verplaatsbaarheid van het verblijf niet in de weg.
Voor de ruimtelijke ordening is dan weer elk bouwwerk dat omwille van de stabiliteit op de grond steunt en bestemd is om ter plaatse te blijven staan, een constructie, ook al kan het uit elkaar genomen of verplaatst worden (Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening, VCRO, artikel 4.1.1, 3°). De vrijstelling van artikel 8.4 geldt voor verplaatsbare verblijven ook wanneer ze bestemd zijn om ter plaatse te blijven staan. De echte vraag is dus of uw unit vergelijkbaar is met een stacaravan, of met een chalet.
Onze units hebben geen wielen of dissel. Ze komen afgewerkt aan, worden met de kraan gelost en op niet-verankerde steunpunten geplaatst: stelpoten of poeren. Of een unit zonder wielen als verplaatsbaar verblijf geldt, beslist uw gemeente: vraag haar standpunt schriftelijk voor u de offerte ondertekent, en beschrijf hoe de unit geplaatst wordt (geen fundering, niet-verankerde steunpunten, een terras en treden die weggenomen kunnen worden, de manier van aansluiten).
Is een capsule een trekkershut?
De naam alleen beslist niet: de toets is het ontwerp en de bestemming van het verblijf. Maar de Vlaamse lijst van niet-verplaatsbare verblijven noemt de trekkershut naast chalets en bungalows (Logiesbesluit, artikel 1, 7°). Vindt uw gemeente uw unit daarmee vergelijkbaar, dan is ze niet-verplaatsbaar en hebt u een vergunning nodig.
Ook glamping heeft geen eigen statuut: het besluit beschermt benamingen zoals camping, vakantiepark of camperterrein, niet glamping (Logiesbesluit, artikelen 7 tot 13). Pods en hutten op een glampingterrein volgen dezelfde regels als op elk ander terreingerelateerd logies.
En als uw unit als niet-verplaatsbaar geldt?
Dan hebt u vóór de plaatsing een omgevingsvergunning voor stedenbouwkundige handelingen nodig: niemand mag zonder vergunning een constructie optrekken of plaatsen (VCRO, artikel 4.2.1). In de versie die sinds 1 maart 2026 geldt, laat de codex een melding in plaats van een vergunning alleen toe voor handelingen met een tijdelijk karakter (VCRO, artikel 4.2.2).
- Geen architect nodig voor het plaatsen van een niet-gestapelde, verplaatsbare voorgemonteerde of modulaire constructie van hoogstens 50 m² en 3,5 m hoog (besluit van 23 mei 2003, artikel 1/1, 3°/1). Onze units zijn 2,48 tot 3,2 m hoog zonder steunpunten: controleer de hoogte zodra de unit erop staat.
- Een stedenbouwkundig attest geeft op basis van een plan aan of een vergunningsaanvraag in redelijkheid de toets aan de stedenbouwkundige voorschriften kan doorstaan. Het blijft twee jaar geldig en vervangt de vergunning niet (VCRO, artikel 5.3.1).
- Meer uitbatingsregels: niet-verplaatsbare verblijven die de camping verhuurt, voldoen ook aan de voorwaarden voor kamergerelateerd logies (Logiesbesluit, bijlage 6, punt B.13) en aan strengere brandveiligheidsnormen (zie verder).
Het Logiesdecreet vereist dat een camping is opgericht en wordt uitgebaat volgens de regels van de ruimtelijke ordening, en Toerisme Vlaanderen kan de aanmelding herroepen als de camping daar niet meer aan voldoet (Logiesdecreet, artikelen 4, 9°, en 5). Een niet-verplaatsbaar verblijf zonder vergunning kan dus de aanmelding van de hele camping in gevaar brengen.
Regels voor de plaats: 80 m², de helft van de plaats, één verblijf
Op elke verblijfplaats, toeristische kampeerplaats en seizoensplaats (Logiesbesluit, bijlage 6, punt B.3):
- bedraagt de oppervlakte van de plaats minstens 80 m²;
- beslaat de verticale projectie van alle constructies boven het maaiveld hoogstens 50 % van de plaats;
- is op minstens 25 % van de plaats geen verharding toegestaan, ook geen grind;
- staat maar één verblijf (de exploitant kan daarnaast twee losstaande tenten voor overnachting toestaan).
| Unit en grondoppervlakte | Ruimte voor een verhoogd terras binnen de grens van 50 % |
|---|---|
| Alcôve 14, 6,0 × 2,3 m (13,8 m²) | 26,2 m² |
| Belvédère 27, 8,3 × 3,3 m (27,4 m²) | 12,6 m² |
| Escale 36, uitgeklapt, 5,9 × 6,3 m (37,2 m²) | 2,8 m²; met een terras van 15 m² is een plaats van minstens 104,4 m² nodig |
Hoeveel huurverblijven op een camping of in een vakantiepark?
- Camping (een terrein dat wordt aangeboden met de benaming camping of kampeerterrein): minstens dertig toeristische kampeerplaatsen, of minstens 15 % van de plaatsen. Hoogstens een derde van die verplichte toeristische kampeerplaatsen mag vervangen worden door verblijfplaatsen met een verblijf dat u aan dezelfde toeristen aanbiedt voor hoogstens 31 opeenvolgende dagen, door camperplaatsen of door plaatsen op de tentenweide, waarbij vijf plaatsen op de tentenweide gelijkstaan met één toeristische kampeerplaats (Logiesbesluit, bijlage 7, punt B.2).
- Vakantiepark: op minstens 60 % van alle plaatsen staat een verblijf dat u aan dezelfde toeristen aanbiedt voor hoogstens 31 opeenvolgende dagen, en hoogstens 30 % zijn toeristische kampeerplaatsen, seizoensplaatsen, camperplaatsen of plaatsen op de tentenweide (bijlage 9, punt B.3).
Buiten die verhoudingen legt het besluit geen gewestelijk plafond op voor het aantal huurverblijven.
Brandveiligheid: wat verandert er als u units toevoegt?
Een camping kan alleen uitgebaat worden met een brandveiligheidsattest A (of B). De hulpverleningszone controleert het terrein en de burgemeester levert het attest af, dat acht jaar geldig is en het maximale aantal plaatsen vermeldt (brandveiligheidsbesluit voor toeristisch logies, artikelen 3 tot 6).
Het attest A vervalt van rechtswege, onder meer als u het aantal plaatsen uitbreidt, of als u een elektriciteitsnet installeert, vernieuwt, wijzigt of uitbreidt waarvoor de regelgeving een keuring vereist. Het blijft geldig tot uw nieuwe aanvraag behandeld is, als u die indient binnen dertig dagen na het einde van de werken; een vereenvoudigd attest Abis kan dan alleen de werken dekken (artikelen 6, 7 en 9).
De brandveiligheidsnormen voor terreinen (bijlage 4) bepalen ook waar de verblijven staan:
- minstens 4 m van de scheidingsgrens, of 2 m per terrein als twee terreinen naast elkaar liggen;
- in groepen van hoogstens vier, met minstens 4 m, op de grond gemeten, tussen de verblijven of groepen;
- op hoogstens 60 m van een binnenweg die berijdbaar is voor de hulpdiensten;
- met hoogstens vier gasflessen per plaats, samen hoogstens 200 liter;
- met een verklarende nota over brand voor personeel en gasten, minstens in het Nederlands, Frans, Duits en Engels.
Niet-verplaatsbare verblijven die de camping verhuurt, voldoen ook aan de brandveiligheidsnormen voor kamergerelateerd logies (bijlage 2, 2/1 of 3, afhankelijk van de capaciteit), gecontroleerd binnen het attest van de camping. Verplaatsbare huurverblijven, zoals verhuurstacaravans, volgen alleen bijlage 4 (Toerisme Vlaanderen, toelichting bij bijlage 4).
Volgens bijlage 2 en 2/1 heeft bijvoorbeeld elke verhuureenheid twee evacuatiemogelijkheden. Eén volstaat alleen als de eenheid bestaat uit één open ruimte (sanitair niet meegerekend) met een uitgang rechtstreeks naar buiten, op het evacuatieniveau, met een brutovloeroppervlakte van hoogstens 30 m² en zonder kookinfrastructuur op het evacuatietraject. Een deur of een raam dat open kan en een vlotte evacuatie toelaat, kan als tweede evacuatiemogelijkheid dienen.
Elektriciteit en energie: wat geldt er?
- Elke verblijfplaats en seizoensplaats heeft een individuele elektriciteitsaansluiting van minstens 4 ampère (Logiesbesluit, bijlage 6, punt B.11): plan het vermogen dat uw units werkelijk nodig hebben.
- De laagspanningsinstallatie van de camping wordt om de vijf jaar gekeurd door een erkend organisme (brandveiligheidsbesluit, bijlage 4, hoofdstuk 6). De keuring van de elektrische installatie door een erkend organisme zit in onze sleutelklare prijs.
- De EPB-eisen gelden niet voor alleenstaande gebouwen met een totale bruikbare vloeroppervlakte van minder dan 50 m², gemeten als brutovloeroppervlakte (Energiebesluit, artikel 9.1.22; Energiedecreet, artikel 1.1.3, 124°/1). Met een bruto-oppervlakte van 37,2 m² blijft de Escale 36, onze grootste unit, daaronder.
Aanmelden bij Toerisme Vlaanderen
- De exploitant meldt de camping aan bij Toerisme Vlaanderen, met een aangetekende brief of elektronisch, binnen veertien kalenderdagen nadat hij op de toeristische markt wordt aangeboden. Voor een terreingerelateerd logies vermeldt het formulier het aantal plaatsen (Logiesbesluit, artikel 14).
- Elke wijziging van die gegevens, zoals het aantal plaatsen, meldt u binnen dertig kalenderdagen (artikel 15).
- Elk terreingerelateerd logies beschikt over een attest of document waaruit blijkt dat de planologische bestemming van het gebied de exploitatie toelaat; Toerisme Vlaanderen stelt daarvoor een modelformulier ter beschikking (artikel 6).
Camping beginnen, camperplaats of vakantiewoning: vergunning of aanmelding?
Drie vragen die exploitanten vaak stellen, met het antwoord volgens de Vlaamse regelgeving. Het Logiesdecreet vraagt van de exploitant een aanmelding bij Toerisme Vlaanderen, geen vergunning, en een erkenning is vrijwillig (Logiesdecreet, artikelen 5 en 6). De stedenbouwkundige vergunning blijft een zaak van uw gemeente.
Een camping beginnen: wat regelt u vooraf?
- De bestemming van het terrein. Elk terreingerelateerd logies beschikt over een attest of een document waaruit blijkt dat de exploitatie in een gebied ligt waarvan de planologische bestemming de exploitatie en het gebruik van het terrein toelaat. Toerisme Vlaanderen stelt daarvoor een modelformulier ter beschikking (Logiesbesluit, artikel 6). Voor de stedenbouwkundige vergunningen verwijst Toerisme Vlaanderen naar de stedenbouwkundige dienst van uw gemeente (basisnormen van het Logiesdecreet).
- De stedenbouwkundige regels. De camping moet zijn opgericht en worden uitgebaat conform de regelgeving over ruimtelijke ordening (Logiesdecreet, artikel 4, 9°). Wie een grond gewoonlijk gebruikt, aanlegt of inricht om verplaatsbare constructies voor bewoning te plaatsen, zoals kampeerwagens en tenten, heeft een omgevingsvergunning nodig, behalve voor het kamperen op een toeristisch logies dat aan artikel 4 van het Logiesdecreet voldoet (VCRO, artikel 4.2.1, 5°, c). Voor andere handelingen, zoals het optrekken of plaatsen van een constructie of het aanmerkelijk wijzigen van het reliëf van de bodem, blijft de vergunningsplicht van datzelfde artikel gelden, tenzij een vrijstelling zoals artikel 8.4 van het Vrijstellingsbesluit van toepassing is.
- Het brandveiligheidsattest. Voor een camping vraagt u het aan via het e-loket van uw gemeente of hulpverleningszone, als dat bestaat, en anders bij de burgemeester. Daarna contacteert u de lokale brandweerpreventiedienst, die de eigenlijke controle uitvoert (Toerisme Vlaanderen, brandveiligheid in logies).
- Het eigendomsbewijs en de verzekering. De exploitant beschikt over een geldig eigendomsbewijs of over een overeenkomst die hem de exploitatie toestaat (Logiesdecreet, artikel 4, 6°), en over een verzekering met vier waarborgen: brand gebouw, brand inboedel, burgerlijke aansprakelijkheid gebouw en burgerlijke aansprakelijkheid uitbating (Logiesbesluit, artikel 4).
- De aanmelding. Houd uw elektronische identiteitskaart, de gegevens van de uitbater en die van het logies bij de hand. Meldt u online aan via het uitbatersportaal, dan krijgt u uw registratienummer onmiddellijk per automatische e-mail; met het formulier volgt het nummer enkele dagen later (Toerisme Vlaanderen, een logies aanmelden). De termijn en de gegevens staan hierboven.
Een exploitant die niet voldoet aan de voorwaarden van artikel 4, 1° tot 8° en 10°, van het Logiesdecreet, kan sinds 1 april 2026 een administratieve geldboete van 250 tot 25.000 euro krijgen (Logiesdecreet, artikel 12, § 1).
Op 29 mei 2026 keurde de Vlaamse Regering principieel een wijziging van het Logiesbesluit goed. Bij een erkenningsaanvraag zou de exploitant dan met een stedenbouwkundig conformiteitsattest van het lokale bestuur moeten aantonen dat het logies conform de ruimtelijke ordening is opgericht en wordt uitgebaat. Op dat moment moest het advies van de Raad van State nog worden ingewonnen.
Een camperplaats aanleggen: is er een vergunning nodig?
Een camperplaats is een plaats waar toeristen maximaal 31 opeenvolgende dagen in hun camper slapen. Een kampeerauto of camper staat in de lijst van verplaatsbare verblijven (Logiesbesluit, artikel 1, 6°). Op een terreingerelateerd logies dat aan artikel 4 van het Logiesdecreet voldoet, is voor het plaatsen van verplaatsbare verblijven en van de bijbehorende installaties geen omgevingsvergunning nodig (Vrijstellingsbesluit, artikel 8.4). Dat artikel omschrijft die installaties als de aanbouwen en constructies uit bijlage 6, punt B,3, van het Logiesbesluit, zoals een luifel of een verhoogd terras. Voor andere werken, zoals een gebouw voor sanitair, vraagt u het standpunt van uw gemeente.
Wat u wel moet regelen, zijn de uitbatingsvoorwaarden:
- Een camperplaats meet minstens 8 bij 3 m. De camperplaatsen worden gegroepeerd, minstens per vier, de plaatsen en de wegen ernaartoe dragen minstens 4 ton, en per plaats staan hoogstens vier gasflessen, samen hoogstens 200 liter.
- Gebruikt u de benaming camperterrein, camperpark, kampeerautoterrein of kampeerautopark (Logiesbesluit, artikel 12), dan telt het terrein minstens 8 camperplaatsen in een cluster. Zijn het er meer dan 8, dan is er ook een specifieke verharde plaats voor drinkwater en afvalwater nodig, en heeft minstens de helft van de plaatsen een elektriciteitsaansluiting van minstens 6 ampère op hoogstens 50 m.
- De aanmelding vermeldt het aantal plaatsen (Logiesbesluit, artikel 14).
Vakantiewoning: aanmelden, geen aparte vergunning van Toerisme Vlaanderen
Vakantiewoning is een beschermde benaming voor kamergerelateerd logies. Wie ze gebruikt, voldoet naast de algemene voorwaarden ook aan de bijkomende voorwaarden van bijlage 4 van het Logiesbesluit (artikel 9). De exploitant meldt de vakantiewoning aan bij Toerisme Vlaanderen, en elke vakantiewoning heeft een eigen, individueel brandveiligheidsattest. Een erkenning is vrijwillig. De stedenbouwkundige vergunningen voor het gebouw zelf blijven nodig.
Op een camping ligt het anders. Een chalet is daar een niet-verplaatsbaar verblijf, dat vergund moet zijn (zie hierboven). Biedt het centrale beheer van de camping een verblijf aan onder een andere beschermde benaming, zoals vakantiewoning, dan moet dat verblijf voldoen aan de voorwaarden van artikel 4 van het Logiesdecreet en wordt het afzonderlijk aangemeld (Logiesbesluit, artikel 3). Wij gebruiken die benaming daarom niet voor onze units.
Vóór u bestelt: wat u schriftelijk vastlegt
- Het standpunt van uw gemeente dat de units als verplaatsbaar verblijf gelden, en dat geen stedenbouwkundige verordening, RUP, BPA of verkavelingsvergunning ze uitsluit. Zo niet, de weg van de vergunning: een stedenbouwkundig attest, daarna de omgevingsvergunning.
- De oppervlakte van uw plaatsen: minstens 80 m², met unit en terras op hoogstens de helft.
- Het brandveiligheidsattest: uw nieuwe aanvraag binnen dertig dagen na het einde van de werken, en de afstanden tussen de verblijven en tot de grens.
- Het elektrisch vermogen op elke plaats, en de keuring van de uitgebreide installatie.
- De aanpassing van uw aanmelding bij Toerisme Vlaanderen als het aantal plaatsen verandert.
Een geweigerde of laattijdige vergunning is geen reden om de bestelling zonder vergoeding te annuleren: daarom komt het schriftelijke standpunt vóór u de offerte ondertekent. Wij leveren het technische dossier voor deze stappen: plannen, elektrisch schema, lijst van componenten en de beschikbare brandreactieklassen.
Onze units en hun sleutelklare prijs in België
- Alcôve 14, capsule voor twee, 13,8 m², 6,0 × 2,3 × 2,5 m: vanaf 47 400 € excl. btw
- Belvédère 27, familiecapsule, 27,4 m², 8,3 × 3,3 × 3,2 m: vanaf 63 900 € excl. btw
- Escale 36, uitklapbare containerwoning met twee slaapkamers, 37,2 m² bruto-oppervlakte, 5,9 × 6,3 × 2,48 m uitgeklapt: vanaf 39 100 € excl. btw
Sleutelklare prijzen exclusief btw, voor een standaardstandplaats: de unit geleverd op uw standplaats, de douanerechten, de plaatsing en de aansluitingen door de installatiepartner die in uw offerte staat, de keuring van de elektrische installatie door een erkend organisme en de ingebruikname. De exacte prijs staat in uw schriftelijke offerte.
Meer over de prijs, de afmetingen en de werking: onze gidsen over de prijs van een capsulehuis en over het uitklapbaar huis voor campings.
Veelgestelde vragen
Heb ik een vergunning nodig voor een chalet op een Vlaamse camping?
In principe wel. Het Logiesbesluit rekent een chalet tot de niet-verplaatsbare verblijven, die pas op een camping thuishoren als een vergunning of een stedenbouwkundig uittreksel aantoont dat ze vergund zijn.
Is een stacaravan vrijgesteld?
De stacaravan staat in de lijst van verplaatsbare verblijven. Op een camping die voldoet aan artikel 4 van het Logiesdecreet is voor de plaatsing geen vergunning nodig, tenzij een plaatselijk plan of een verordening dat uitsluit (Vrijstellingsbesluit, artikelen 1.3, 1.4 en 8.4).
Heeft een unit zonder wielen een vergunning nodig?
Dat hangt ervan af of uw gemeente ze als verplaatsbaar verblijf beschouwt. De teksten eisen geen wielen: ze eisen dat het verblijf verplaatsbaar blijft door het ontwerp en de bestemming ervan. Vraag het standpunt van de gemeente schriftelijk vóór u bestelt.
Bestaat er in Vlaanderen een aparte vergunning voor glamping?
Nee. Glamping is geen beschermde benaming: pods, hutten en tenten op een glampingterrein volgen de regels van elk terreingerelateerd logies, met dezelfde vrijstelling voor verplaatsbare verblijven.
Mag ik een terras bij de unit plaatsen?
Een verhoogd terras is een van de toegestane aanbouwen aan een verplaatsbaar verblijf. Het telt mee in de 50 % van de plaats die constructies mogen beslaan, en het verblijf moet verplaatsbaar blijven.
Gelden de EPB-eisen?
Niet voor een alleenstaand gebouw met een totale bruikbare vloeroppervlakte van minder dan 50 m², bruto gemeten. Al onze units blijven onder 50 m².
Ligt uw camping in Wallonië? Daar gelden andere regels: zie onze gids over nieuwe verblijven op een Waalse camping, in het Engels of in het Frans.
Algemene informatie, op basis van officiële bronnen geraadpleegd op 26 oktober en 3 november 2026 (Vlaamse Codex, Toerisme Vlaanderen, Vlaamse Regering). Ze vervangt niet het standpunt van uw gemeente of uw hulpverleningszone, noch het advies van een advocaat. Regels veranderen: controleer de geldende versie voor u zich verbindt.